Во текот на изминатото деноноќие на територијата на целата држава регистрирани се 304 прекршувања на мерката за носење лична заштита на лице, информира МВР.

Министерството за внатрешни работи исто така апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here