Холивудската ѕвезда Анџелина Џоли овој пат беше во улога на домаќина, а тимот и главната уредничка на британскиот „Vogue“ беа нејзини гости на крајот на минатата година. На интервју за овој магазин, таа зборуваше за стареењето, мајчинството и врската со нејзиниот поранешен сопруг Бред Пит.

„Сакав децата да бидат близу до нивниот татко, кој е оддалечен само пет минути од тука. Почувствував одреден притисок да се преселам овде“, рече таа на почетокот.

https://www.slobodenpecat.mk/wp-content/uploads/2021/02/andhelina-dholi-1.mp4?_=1

Таа исто така зборуваше за животот за време на пандемијата на коронавирусот, посочувајќи дека ќерката на Захара се оперирала на почетокот на годината, така што нејзиното закрепнување ги олеснило работите, но тој карантин го променил животот на нејзиното семејство. Пакс влегов во светот на возрасните, Захара неодамна го поминала тестот за возење автомобил и сето тоа се случувало и се случува во невообичаени услови. Сепак, според Џоли, роденденските прослави не изостанале.

Во интервјуто, многу место беше дадено на мајчинството.

Instagram - VOGUE
Instagram – VOGUE

„Иако сакав да имам многу деца и да бидам мајка, секогаш го замислував тоа во стилот на Џејн Гудал, да патувам низ џунглата. Не го замислував во вистинска традиционална смисла. Чувствувам дека ми недостасуваат сите вештини за да бидам традиционална мајка што останува дома. Се снаоѓам затоа што децата се прилично издржливи и ми помагаат, но воопшто не сум добра во тоа“, призна Анџелина.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here