Без вода денеска ќе бидат корисниците од булевар „Јане Сандански“ од зграда бр.32 до бр.64, информираат од ЈП „Водовод и Канализација“ – Скопје.

Како што информираат од претпријатието, прекинот на водоснабдувањето е поради дефект на шибер ф 80 мм на бул. „Јане Сандански“ 60 и ќе трае до санирање на дефектот. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here