Вкупно 122 возачи се казнети во текот на вчерашниот ден на територија на Град Скопје, од кои 26 се за непочитување на брзината на движење.

МВР денеска соопшти дека од вкупниот број изречени санкции, пет се за возење без возачка дозвола, четири за нерегистрирани возила, седум санкции за користење мобилен телефон и 44 за непрописно паркирани возила.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here