Денеска во хрватска регистрирани се нови 94 заразени од 2.178 тестирани. Процентот на позитивни изнесува 4,3 отсто.

На респиратор во болница се 74 пациенти, што е за 10 отсто повеќе од претходниот ден. Вчера се примени нови 72 пациенти.

Во 24 часа починаа уште 19 лица од Ковид-19.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here