Поради изолација на судијата Огнен Ставрев, денешното рочиште за случајо „Топлик” се одложи.

Во „Топлик“ обвинети се шест лица, меѓу кои и поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески за продажбата на градежна парцела за изградба на населбата Сончев Град во скопско Сопиште.

Обвинението го застапува обвинителот Бурим Рустеми. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here