На 10.03.2021, полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода М.А.(33) од Штип затоа што околу 15.10 часот на ул.„Сремска“ во Штип бил затекнат при вршење на кривично дело „тешка кражба“ од куќа.

По целосно документирање на случајот против М.А. ќе биде поднесена соодветна пријава.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here