Во текот на вчерашниот ден при спроведена зајакната акциска контрола, на територијата на државата санкционирани се 152 возачи за управување на возилата со брзина над дозволената.
Од МВР информираат дека засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови и апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи со цел поголема безбедноста во сообраќајот.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here