После заминувањето на Лео Меси дресот со број десет во Барселона е слободен и до сега никој не се осудува да го земе легендарниот број.

Каталонскиот весник „Мундо Депортиво“ најавува дека „десетката“ наскоро ќе добие нов сопственик, а клубот му ја понудил на Филипе Кутињо.

Бразилецот дојде на „Камп ноу“ во 2018 година од Ливерпул за висока сума од 160 милиони евра, но не ги оправда очекувањата.

Ова е изненадување со оглед на фактот што Барселона сака да се ослободи од Бразилецот и неговата висока плата.

Доколку ја добие „десетката“ Кутињо сигурно ќе добие нова шанса од тренерот Куман и ќе остане на „Камп Ноу“.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here