Денеска околу 12 часот, регистриран е земјотрес на околу 20 километри од Карловац, Хрватска.

ЕМСЦ објави земјотрес со јачина од 2,8 степени по Рихтер на длабочина од пет километри. Епицентарот на земјотресот е регистриран на 20 километри од Карловац, и 39 од Загреб.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here