Марко Новески се ожени. Познатиот македонски водител стапи во брак со саканата Цена Плавевска во Скопје.

Парот го изговори судбоносното „ДА“ во стилски координирани стајлинзи. И двајцата носеа жолто-бела модна кобинација со патики-старки.

„Се оженииииив! Те сакам @plavevska и едвај чекам да видам како ќе се одвива нашата приказна“ – напиша тој во описот на видеото со фотографии од венчавката.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here